HTML Map

czwartek, 27 marca 2014

GLINKA CZERWONA - WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIE

Składniki mineralnekrzem, glin, żelazo, potas, magnez, miedź, kwarc, sód, tytan, kaolinit i inne mikroelementy i sole mineralne; 
Wyglądproszek o zabarwieniu czerwonym; 
Gęstość nasypowaokoło 0,5 g na 1 ml (jedna łyżeczka 5 ml = 2,5 g);
Rozpuszczalnośćglinka nie rozpuszcza się w wodzie, dodajemy ją do fazy wodnej w której się zawiesza;
Sugerowane stężenie w kosmetykach
maseczki do ciała i twarzy - 100%, żele - 3% do 6%, żele do mycia - 2% do 10%, emulsje typu O/W - 3% do 10%, emulsje typu W/O - 2% do 6%, produkty do włosów 2% do 8%; 
Przechowywanie
temperatura pokojowa, szczelnie zamknięty pojemnik;
Właściwości i zastosowanie
Polecana szczególnie dla cery mieszanej i tłustej, zarazem wrażliwej i naczyniowej. Doskonale łagodzi objawy trądziku różowatego. Stymuluje mechanizmy naprawcze skóry. Poprawia krążenie krwi i limfy. Skutecznie regeneruje podrażniony naskórek i wzmacnia kruche i nadwrażliwe naczynka. Podobnie jak inne glinki (czytaj: glinka zielona), łagodnie ściąga pory i wygładza skórę. Maseczka z glinki czerwonej, eliminuje toksyny zalegające w skórze, przez co redukuje niedoskonałości i odżywia zmęczoną cerę. Stosowana jest do produkcji maseczek, kremów, toników, mleczek itp. W kosmetykach powoduje efekt matowienia, absorbuje nadmierną produkcję łoju, wzbogaca krem w mikroelementy i sole mineralne.
Gdzie kupić glinkę dobrej jakości:  manufakturakosmetyczna.pl;

DSC09214

Przykładowe przepisy
Maseczka: 2 płaskie łyżeczki glinki (5 ml) + 1 łyżeczka (5 ml) kwasu hialuronowego + wybrany hydrolat.  Należy wszystko wymieszać do uzyskania gęstej papki. Nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy i trzymać ok 15 min.

Grzybica stóp: do miski wsypać 40 g glinki i zalać dwoma litrami przegotowanej wody (w temperaturze pokojowej). Pozostawić na dwie godziny w ciepłym miejscu.  Moczyć nogi w roztworze przez ok 20 min. 

Ból gardła, zapalenie migdałków, angina: łyżeczkę glinki rozpuścić w szklance ciepłej wody i płukać gardło roztworem. 

Zobacz również: Zasady prawidłowego stosowania glinki;


11 komentarzy:

  1. O , to coś dla mnie :) Może pomogłaby w walce z moimi rozszerzonymi porami :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja, stosuje na przemian glinkę zieloną i czerwoną i muszę przyznać, że obie dobrze sobie radzą z rozszerzonymi porami. Glinka czerwona jest łagodniejsza od zielonej, więc proponuje zacząć właśnie od niej.

      Usuń
    2. Po jakim czasie zauważyłaś poprawę jeśli chodzi o pory?

      Usuń
    3. Używałam i używam codziennie mydełka z glinką zieloną a maseczki stosowałam i stosuje na przemian co 3 dni. Pierwsze efekty, zauważyłam już po trzech tygodniach stosowania mydła i glinek (czerwonej i zielonej).

      Usuń
    4. 3 tyg. brzmi zachęcająco, mimo dbania o cerę nie mogę sobie poradzić z widocznymi porami o dziwo nie na nosie tylko nad nim :( już przestałam wierzyć, że cokolwiek mi pomoże. Czyli zacząć od czerwonej :)

      Usuń
    5. Zacznij od czerwonej, ale jeśli wyda Ci się za słaba - wprowadź zieloną. Jeżeli glinki nie pomogą to proponuje kwas migdałowy. Niebawem na blogu ukaże się o nim moja recenzja. Opisze w niej dokładnie jak go używać i jakie były moje odczucia dzień po dniu. Jeżeli boisz się go zrobić sama w domu, to proponuje wybrać się do kosmetyczki. Daje naprawdę fajne efekty i można go używać latem. Na pory działa rewelacyjnie. Należy jednak zachować ostrożność przy jego stosowaniu. Pozdrawiam!

      Usuń
    6. Dzięki wielkie :) w takim razie zaczynam swoją przygodę z glinkami i oczywiście czekam na recenzję kwasu :)

      Usuń
  2. Chyba jestem za leniwa na własnoręczne receptury ;) ale pewnie można spotkać ją w wielu kosmetykach tak więc będę zwracać uwagę na skład :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Warta uwagi, u mnie na pewno by się spisała :)

    OdpowiedzUsuń
  4. lubimy wszelkie glinki, świetnie działają na skórę!!:)

    OdpowiedzUsuń
  5. Kazda jedna glinke jestem w stanie przetestować dobrze wpływa na skore ;)

    OdpowiedzUsuń