poniedziałek, 14 października 2013

Olejki zapachowe - Jak zrobic wkład zapachowy do odkurzacza przy niewielkich nakładach finansowych

Witajcie !!!!

Dzisiaj zaprezentuję wam olejki zapachowe firmy Spa Aroma o zapachu owoce leśne i drzewo sandałowe, a także jak można je w fajny sposób wykorzystać do zrobienia wkładu zapachowego do odkurzacza przy niewielkich nakładach finansowych. 

Oba olejki zapakowane są w ładne kolorowe, estetyczne pudełeczka.


Zawartość jednego olejku to 10 ml  koncentratu zapachowego. Każda z fiolek posiada specjalną pipetkę (kroplomierz) umożliwiającą dozowanie olejku.


Aromatyczna kompozycja owoców leśnych (czerwone pudełko) składa się z zapachów jagody, jarzębiny, borówki, jeżyny i dzikiej róży. Połączenie tych zapachów daje dosyć słodki zapach, ale nie jest on mdlący. Jeżeli chodzi o olejek drzewo sandałowe (brązowe pudełko) to już sam jego zapach wprowadza w Indyjskie klimaty (moje odczucie). Jest to zapach kwiatowo- korzenny. Olejek ten jest doskonały w stosowaniu aromaterapii poprzez zastosowanie jako doskonały antydepresant. Poza tym wspomaga zasypianie i fantastycznie relaksuje. 

Jak zrobić wkład zapachowy?

Pewnie każda z nas miała u siebie w domu sytuacje, kiedy nasz sklepowy wkład zapachowy, tracił swoją moc po kilku włączeniach odkurzacza. Tanie wkłady zapachowe są zazwyczaj na kilka razy a te drogie odstraszają ceną. Domowym sposobem można zrobić równie dobry i intensywnie pachnący wkład.


Wybieramy swój ulubiony olejek i nasączamy nim płatek kosmetyczny. Czym bardziej nasączony płatek tym lepszy efekt i trwałość. 
Moim zdaniem ten pomysł jest bardzo ekonomiczny a olejek zawsze możemy wykorzystać do innych celów. 

A wy do jakich celów wykorzystujecie swoje olejki i jakiej firmy używacie?


1 komentarz:

  1. Mam te same olejki i nie wpadła bym na to że można je tak wykorzystać:)
    świetny pomysł ;p

    OdpowiedzUsuń